Náměty a inspirace (nejen) pro paní učitelky a pány učitele

Víš, jak mluví zvířátka?

Pomůcky

Víš, jak mluví zvířátka?
text: Zuzana Pospíšilová
vydavatelství: JUNIOR s. r. o., 2015
ISBN: 978-80-7267-548-7

Pracovní postup

Přiznám se, že zvukovým knížkám jsem nikdy nepřišla na chuť, ale pouhý fakt, že tenhle leporelový kousek dostalo naše mládě k svátku od Babičky a Dědy (ta velká počáteční písmena nejsou náhodná), byl jasnou zárukou kvality a vzala jsem ho na milost. Ale o mě tu vlastně vůbec nejde, že :-)

V knížce se nachází 7 tematických dvoustran - Na dvorku, Na statku, Na louce, Na kraji lesa, V lese, Na břehu řeky a Les v noci. Přes celou dvoustranu je pak vyobrazena jedna velká ilustrace se zvířaty, která v daném prostředí žijí. Každému zvířati je věnována krátká básnička, v mnoha je tučně vyznačeno pojmenování zvuku, které zvíře vydává. U většiny zviřat je pak jeho malá "ikonka" - totožné "ikonky" se nachází na tlačítkách zvukového panelu na knížce - po jeho zmáčknutí uslyšíte reálný hlas zvířete. Celkem jich je 29. Zvířátka, kterým žádný zvuk přidělen nebyl (např. mravenci) mají v ikonce vykřičník. Kromě "hlasových" tlačítek se na panelu nachází ještě jedno červené s nápisem Hledej zvířátko - po jeho zmáčknutí se spustí hra. Ozve se zvuk zvířete a dítě stisknutím daného tlačítka určuje, o které zvířátko šlo. Díky zvukovému signálu je hned jasné, jestli byla jeho úvaha správná :-) Panel je potřeba "nakrmit" třemi knoflíkovými bateriemi typu AG13/LR44 - jsou součátí "balení". Formátově jde o čtverec o přibližné délce strany 20 cm.

Mládě si knížku okamžitě zamilovalo :-) Ilustrace zvířat jsou vcelku reálné, přesto dětské. Autora kreseb jsme nikde nevyčetli. Texty Zuzamy Pospíšilové jsou výstižné a lehce zapamatovatelné. Místo zde bylo vyčleněno i pro méně obvyklé živočichy, takže jsem se sama na stará kolena dozvěděla (a možná jsme teď široko daleko jediní, kdo ví), jak dělá bobr nebo volavka :-D Malý se stal téměř okamžitě přeborníkem v poznávání zvuků zvířat ve zmíněné hře - na té mi vadí jedna jediná věc, a to ta, že pokud dítě napoprvé neuhádne pravého původce zvuku, ozve se "negativní" melodie a hned následuje další zvíře. Hráč se tedy nedozví nebo nemá možnost opravit, komu hlas patřil. Trošku mě (opět) zarazila informace "Vytištěno v Číně". Knížku máme doma už půl roku a ještě nebyla potřeba měnit baterky. Je už značně opatlaná a opotřebovaná, z čehož vyplývá jedno jediné slovo na závěr - DOPORUČUJEME :-)

Fotogalerie

Vložil: Administrator

Datum vložení: 8. 4. 2017

Poslední úprava: 26. 4. 2017 22:22:27


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace