Náměty a inspirace (nejen) pro paní učitelky a pány učitele

Včelí úl

Pomůcky

Včelí úl
text: Jitka Petřeková
ilustrace: Tomáš Tůma
vydavatelství: Albatros, 2016
ISBN: 978-80-00-04086-8

Pracovní postup

Včely. Úžasná a nenahraditelná stvoření, kterým je v poslední době v dětské literatuře věnována zasloužená pozornost. Mezi nejpovedenější kousky patří Lumír včelaří od Labyrintu, Včely od Slovartu a v neposlední řadě Včelí úl od Albatrosu. Do toho se teď společně poletíme podívat :-)

Knížka je čtvercového tvaru (přibližně 26 na 26 cm). Má pevné desky - po jejich otevření na nás na jejich levé vnitřní straně vykoukne sešitová encyklopedie včel, na pravé straně je umístěn několikavrstvý trojrozměrný model včelího úlu.

Knížka je určena dětem od 6 let. Na 15 stranách encyklopedie se malí čtenáři seznámí s rozdělením včel a jejich úlohou v rámci včelstva, s anatomií tohoto hmyzu i s druhy včel a jejich rozmístěním na naší planetě. Dozví se, jak to mají s rojením a svatebním letem a k tomu spoustu dalších zajímavostí ze včelího světa. Na řadu přijdou i typy včelího obydlí a základy včelařství. Text je doplněn názornými ilustracemi.

Několikavrstvý včelí úl je z pevného papíru. Odkrýváním jednotlivých vrstev se dostáváme hloubš a hloubš do nitra včelího obydlí a díky obrázkům a doprovodným textům se dozvídáme další zajímavé informace o kouzelném království tohoto hmyzího druhu.

Knížku rozhodně doporučuji. My ji věnovali naší malé kamarádce k narozeninám a doufáme, že v ní najde nejen spoustu zajímavých informací, ale třeba i vzorů - od včel se toho totiž může člověk hodně naučit, třeba co se píle týče :-)

Fotogalerie

Vložil: Administrator

Datum vložení: 4. 7. 2017

Poslední úprava: 5. 7. 2017 22:50:41


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace