Náměty a inspirace (nejen) pro paní učitelky a pány učitele

Mandalový větrník

Pomůcky

bílý kancelářský papír 15 * 15 cm (s natištěnou mandalou - k vytištění zde v souborech, děti si samozřejmě mohou navrhnout a nakreslit mandalu vlastní), barevný papír 15 * 15 cm s naznačenými úhlopříčkami (viz poslední strana níže uloženého souboru), nůžky, pastelky/fixy, lepidlo, špejle, špendlík, 2 korálky, kousek korku

Pracovní postup

1. Pečlivě vystřihneme a vybarvíme papírový čtverec s mandalou.
2. Pečlivě vystřihneme čtverec z barevného papíru.
3. Oba čtverce slepíme k sobě (pokud použijeme "šablonu" ze souboru, dbáme na to, aby strana s vyznačenými úhlopříčkami zůstala vně), nastřihneme dle vyznačených úhlopříček.
4. Větrník poskládáme (viz obrázek).
5. Na špendlík navlíkneme první korálek (nemusíme, ten slouží především z estetického hlediska), propíchneme a navlékneme větrník (tak, aby špendlík prošel pěkně prostředkem větrníku a "pobral" všechny vrcholy ohnutého čtverce), navlékneme druhý korálek.
6. Špendlík i s navléknutým větrníkem opatrně zapíchneme cca 1 cm od kraje špejle tak, aby jeho špička projela špejlí - na špičku potom napíchneme kousek korku, abychom zabránili poranění.

Soubory ke stažení

Vložil: Administrator

Datum vložení: 16. 11. 2016


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace