Náměty a inspirace (nejen) pro paní učitelky a pány učitele

Lapač snů z papírového tácku

Pomůcky

kulatý papírový tácek, nůžky/zalamovací nožík, děrovačka nebo děrovací kleště, fixy, vlna nebo bavlnka, 4 korálky, 3 pírka, tavná pistole

Pracovní postup

1. Z tácku vystřihneme vnitřní část = dno (nemusíme nic složitě měřit, řídíme se rýhou v tácku).
2. Pomocí děrovačky něbo děrovacích kleští vyrazíme v obvodu tácku 11 děr (8 v jedné řadě, 3 mimoúrovňové) viz obrázek v galerii - opět nemusíme nic složitě měřit, tácek je pravidelně rýhovaný).
3. Tácek pokreslíme fixami různými ornamenty - fantazii se meze nekladou.
4. Pomocí vlny vypleteme vnitřek lapače, tzv. síť - do prostřed přijde korálek (ten buď navlékneme na vlnu při samotném vyplétání, nebo ho tam přivážeme následovně, další možností je připevnění pomocí tavné pistole).
5. Korálky navlékneme na pírka, provlékneme 3 mimoúrovňovími dírkami táckem (zepředu dozadu) a připevníme tavnou pistolí. Pokud jsou dírky v korálkách moc úzké, připevníme je k pírku pomocí tavné pistole.
6. Dírkou ve vrchní části protáhneme kousek vlny a uděláme smyčku na zavěšení.

Lapače snů pochází z indiánské kultury. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

Vložil: Administrator

Datum vložení: 17. 1. 2017

Poslední úprava: 18. 1. 2017 00:30:12


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace