Náměty a inspirace (nejen) pro paní učitelky a pány učitele

Kozí knížka

Pomůcky

Kozí knížka
text: Tereza Říčanová
ilustrace: Tereza Říčanová
vydavatelství: Baobab, 2011 (2. vydání)
ISBN: 978-80-87060-48-3

Pracovní postup

O Kozí knížce jsem pokukovala nějaký ten pátek a vyloženě čekala, až se našim známým narodí "následovík trůnu". Oni známí totiž tak trošku vlastní kozí farmičku a každou společnou párty zásobí výborným sýrem (aspoň tak se o něm traduje, mně ta kozina prostě nejede :-) ). Malá Josefínka na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat a protože čas letí jako voda, ideální dáreček k prvním narozeninám byl na světě :-)

Tereza Říčanová je jednou ze známých tváří nakladatelství Baobab, její knížky jsou mezi čtenáři i odborníky oblíbené, nejedna z nich získala cenu. Právě Koží knížka byla oceněna jako Nejkrásnější česká kniha roku 2005.

Titul o rozměrech 16 na 16 cm čítá 50 stránek, na nichž se (nejen) děti seznámí s životem hlavní hrdinky - kozy Lízy. Informace jsou opravdu pestré - od kozího početí, narození a růstu, stravování, přes bobky a čůrání až k užitečnosti tohoto zvířete pro člověka, ke kterému krom mléka samozřejmě patří i maso. Vyprávění doprovází malby, které ztvárnila sama autorka.

Kozy jsou historicky jedny z nejdéle domestikovaných zvířat, dříve je lidé chovali i jako domácí mazlíčky :-) Pokud patříte mezi milovníky (nebo alespoň příznivce) koz a zároveň nejste vegani či zarytí vitariáni, knížku určitě doporučuju - jen dětem vysvětlete, že ty zbytky vánočního cukroví, které dostane Lízinka v závěru knížky na přilepšenou, nejsou zrovna nejvhodnější stravou pro tento druh zvířat. Možná se tak vyhnete nepříjemným situacím při návštěvách ZOO a kozích farem :-)

Fotogalerie

Vložil: Administrator

Datum vložení: 13. 9. 2017

Poslední úprava: 17. 9. 2017 15:58:56


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace