Náměty a inspirace (nejen) pro paní učitelky a pány učitele

Koukej, kouzlo!

Pomůcky

Koukej, kouzlo!
text: Daniela Krolupperová
ilustrace: Andrea Tachezy
vydavatelství: Mladá fronta a. s., 2009
ISBN: 978-80-204-2108-1

Pracovní postup

Pro nás dospělé jsou to dočista všední předměty a jevy, pro ty nejmenší naprosto kouzelné věci... Ať už se jedná o žalud, vajíčko, les, vodu, zem, slunce, měsíc, hodiny, knížku nebo zrcadlo. Klasické dvanáctistránkové leporelo standardního formátu seznamuje nejmenší čtenáře díky krásným ilustracím Andrey Tachezy a krátkým návodným textům Daniely Krolupperové s neobyčejně obyčejnými maličkostmi všedního dne a vybízí k dalším otázkám a píděním se po informacích.

Knížku jsme pořídili našemu malému kamarádovi přes internetové knihkupectví a samozřejmě si ji před tím aspoň jednou prolistovali, abychom zjistili, jestli jsme nekoupili zajíce v pytli :-) Náš první (a zároveň poslední) dojem byl kladný, ať už se jedná o roztomilé ilustrace, samotný text i český původ obou autorek. Jediné, co mi jakožto znalkyni základních typografických pravidel vadilo, bylo míchání více druhů písma na stránce, mláděti se nelíbilo snad jen to, že knížka není jeho :-) Nezbývá než doufat, že Vikiho první, druhý i padesátý dojem bude stejně pozitivní a že se leporelo zalíbí jemu i jeho malé sestřičce Ditušce. Přejeme pěkné počtení (a popídění) :-)

Fotogalerie

Vložil: Administrator

Datum vložení: 6. 5. 2017

Poslední úprava: 6. 5. 2017 22:40:59


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace