Náměty a inspirace (nejen) pro paní učitelky a pány učitele

Kosprd a Telecí

Pomůcky

Kosprd a Telecí (Příběh ze školky)
text: Eva Papoušková
ilustrace: Galina Miklínová
vydavatelství: Albatros, 2013
ISBN: 978-80-00-03105-7

Pracovní postup

Letos to Ježíšek stihl všechno tak nějak rychle a vytrousil u nás dárky s předstihem. Byla mezi nimi i kniha pro našeho malého souseda Štěpánka, já neodolala a rychle ji přelouskala... Už dlouho jsem se u dětské knížky takto nenasmála :-) Tohle prostě musíte číst!

Kosprd (což je příjmení, jméno nám zůstane po celou dobu utajeno) je malý chlapec předškolního věku. Celé dny kutí s tátou v dílně (momentálně pracují na modelu vzducholodi) a maminka získá intenzivní pocit, že by mohl zakrnět a že nutně potřebuje do kolektivu vrstevníků - do školky. Tam se seznámí s holčičkou se stejným životním údělem (dost netypickým a úsměvným příjmením - Telecí). Spolu se rozhodonou ze školky utéct. Tím začíná jízda dvou podnikavých a vynalézavých předškoláků :-)

Knížka má rozměr přibližně 17 na 24 cm o 52 stranách. Není příliš rozsáhlá, přečetla jsem ji za několik minut. Doporučila bych ji na předčítání rodičům předškoláků, ale nudit se určitě nebudou ani školáci, kteří si ji budou číst sami (každopádně pro začínající čtenáře jsou písmenka přiliš malá). Opravdu jsem se u ní bavila i v 31 letech a smála se nahlas (až jsem se bála, že probudím vedle spící mládě :-) ). Text doplňují stejně vtipné ilustrace Galiny Miklínové - s autorkou Evou Papouškovou a jejím smyslem pro humor vepsaným mezi řádky si prostě sedly :-)

Téma školka je u nás momentálně aktuální, ale Simonek bude těchto dvou výlupků prozatím ušetřen - nejen, že zatím moc nevydrží u delšího textu, ale hlavně bych mu nerada dala hned zkraje návod na to, jak se nepozorovaně dostat ze spárů paní učitelky :-D Všem ostatním, jejichž děti se dají strhnout příběhem, ale nedají se strhnout partou, vřele doporučuju :-)

Fotogalerie

Vložil: Administrator

Datum vložení: 11. 12. 2017

Poslední úprava: 16. 12. 2017 14:47:16


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace