Náměty a inspirace (nejen) pro paní učitelky a pány učitele

Hurá na řeku

Pomůcky

Hurá na řeku
text: Nicholas Oldland
ilustrace: Nicholas Oldland
vydavatelství: Presco Group, 2015
ISBN: 978-80-87034-02-6

Přeloženo z anglického originálu Up the Creek.

Pracovní postup

Jakožto knihomolka pořizuji dětem svých přátel k narozeninám převážně knížky. Většinou přidám i nějakou dřevěnou záležitost na hraní (dle věku), ale knížka prostě musí být, přes to vlak nejede :-) A protože před nedávnem slavila svůj první rok na světě dvojčata našich dlouholetých kamarádů, se kterými nás dal dohromady vodácký oddíl, začala jsem pátrat po knížce, která by tematicky sedla, jak se říká, jako p*del na hrnec. A ejhle - narazila jsem na Hurá na řeku a bylo vymalováno :-)

Spíš než moderní pohádce se vyprávění o třech kamarádech, Bobrovi, Losovi a Medvědovi, blíží bajce. Tahle trojka se jednoho dne rozhodne, že se vydá na projížďku na řeku. Vypadá to na ideálně strávený den, dokud nedojde na dohady ohledně rozmístění posádky na kánoi, o tom, na kterou stranu bude kdo pádlovat, o překonání bobří hráze, ... Ukáže se, že úspěchu lze dosáhnout jedině tehdy, pokud budou všichni spolupracovat a u toho využijí svoje silné stránky (Bobr oplývá důvtipem, Los rozvážností, Medvěd siláctvím).

Knížka má čtvercový tvar (21 cm) a pevné desky. Obsahuje 29 stran textu doprovázeného vtipnými ilustracemi, které ztvárnil sám autor. Oficiálně je určená malým čtenářům od 3 do 7 let, ale své si v ní najdou i ti starší.

Možná si řeknete, že roční děti jsou na tento knižní kousek ještě moc malé, ale považte - jaké jiné poselství do života by mohla tetka z Čochtanu dát malým dvojčátkům, než jak je důležité spojit své schopnosti a navzájem spolupracovat - a to nejen na vodě? :-) A zatím si může počíst mamka s taťkou :-)

Fotogalerie

Vložil: Administrator

Datum vložení: 4. 7. 2017

Poslední úprava: 4. 7. 2017 23:02:50


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace